Cerrahi Diş Çekimi

Diş çekimi diş hekimlerinin en son alternatifi olmalıdır. Ama eğer gerçekten dişi çekmek gerekiyor ise temel amacımız çekim yapılırken çevre dokuları koruyucu bir yaklaşım ile dişi çekmek ve sonrasında kemik oluşumunu ve kemiği saran dişeti dokularını ileride ister implant ister diğer yapılacak tüm uygulamalarda bizi destekleyecek sağlıklı ve yeterli doku oluşumunu sağlayacak teknikleri kullanmaktır.

Bu amaç ile Lazer & Biyolojik Diş Hekimliğinde çekim için özenli bir uygulama ve tüm çevre dokuları koruyacak özel çekim aletleri kullanılarak çekim sonrası Er yag lazer ile selektif olarak enfekte dokular uzaklaştırılır. Bazen Lazer ile çekim soketini koruma tekniği bazen de kişinin kendi kanı ile yapılan büyüme hücreleri içeren prf kullanılarak kemik ve dişeti dokularının oluşumu aktive edilir.

Cerrahi Çekim

Cerrahi çekim ağız içinde rahatça görülemeyen, dişeti sınırında kırık olan ya da gömük dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir. Bazı durumlarda dişin üzerinde kaldırılması gereken kemik bulunabilir.

Çekilecek diş bölümlere ayrıldıktan sonra çıkarılması gerekebilir. Bu durumlarda da cerrahi çekim uygulanır. Normal çekimde olduğu gibi lokal anestezi ile işlem yapılabilir. Dişe ulaşabilmek için kemik kaldırılması işlemi ve dişin bölümlere ayrılması işlemleri Er:YAG lazer ile yapılabilir.